אודות

דף הבית >> אודות

ראש המעבדה

 
פרופ' ליאת איילוןאני פסיכולוגית קלינית ופרופ' בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. תחומי העניין שלי כוללים נושאים כגון שילוב שרותי בריאות הנפש במרפאות קופת החולים, השילוב בין טיפול פורמלי ובלתי פורמלי בזקנים וגילנות-אפליה על רקע של גיל. מחקרי ממומנים על ידי גופים כמו המוסד לביטוח לאומי, הקרן הלאומית למדע והמכון הלאומי לחקר מדיניות הבריאות. אני חברה באקדמיה הצעירה למדע ומובילה קבוצת  מחקר אירופאית בנוגע לגילנות.

פרופ' ליאת איילון
בית הספר לעבודה סוציאלית על שם לואיס וגבי וויספלד
אוניברסיטת בר אילן
רמת גן, 52900

טלפון: 03-531-7910
פקס: 03-738-4042
אימייל: liat.ayalon@biu.ac.il
   
צוות המעבדה  

פוסט-דוקטוראנטים

 
 
   
ד"ר אלה שוורץ. אלה היא פוסט- דוקטורנטית בהנחייתה של פרופ 'ליאת איילון בבית הספר לעבודה סוציאלית בבר-אילן. עבודת הדוקטורט שלה, מהאוניברסיטה העברית, חקרה את השינויים ביחסים החברתיים של זקנים ואת הקשר שלהם לרווחה הנפשית. אלה היא גם חלק מהצוות שמפתח את תחום הרשתות החברתיות ב SHARE - סקר פאנל רחב של אירופאים בגיל הזיקנה. תחומי המחקר שלה מתמקדים בסביבה החברתית בגיל מבוגר ובתוצאותיה לרווחה הנפשית, לבריאות הקוגניטיבית ולתפיסות העצמיות. לאלה תואר שני בפסיכולוגיה נוירו-קלינית מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 
   
ד"ר עדי ויטמן שור. עדי עוסקת בתחום הגרונטולוגיה הסביבתית.
המאפיין הבולט של מחקריה הוא שילוב בין הגרונטולוגיה והגיאוגרפיה, בעוד שהגיאוגרפיה מתבטאת בהיבטים שונים - אוכלוסיות שונות, סוגי יישובים שונים בעלי מאפיינים פיזיים ואנושיים שונים, שטחים שונים בארץ וכן הלאה; כל זאת יחד עם העמקת מאפייני ההזדקנות בפריפריה.
חשיבותו של מחקר זה, היא ההבנה כי סגנון החיים, מקום התיישבות וכמובן המאפיינים האנושיים, הפיזיים והתרבותיים משפיעים על הדרך ועל איכות ההזדקנות.

Vitman-Schorr, A., Ayalon, L., & Khalaila, R. (2017). Perceived accessibility to services and sites among Israeli older adults. Journal of Applied Gerontology. doi: 10.1177/0733464817721112
   

ד"ר רינת בן-נון היא גיאוגרפית ומתכננת אורבנית. היא עובדת בעיריית חולון בתכנון ערים ידידותיות וחוקרת זקנים במרחב הציבורי. 
 

Ben Noon, R.* & Ayalon, L. (2017). Older adults in public open spaces: Age and gender segregation. The Gerontologist

Ben-Nun, R. Ayalon, L. (February 2018). The city streets as a continuation of old people's private living room. Analysis of elderly activity in urban areas. Paper presented at the Annual Meeting of the Israeli Society of Gerontology, Tel Aviv, Israel

Ben-Noon, R.* & Ayalon, L. (June, 2016). Older adults outdoors. Paper presented as part of a symposium on Ageism and the city: Representations of older people in urban development at the annual meeting of the Nordic Congress of Gerontology, Tampere, Florida.

   
דוקטורנטים
סיאונג קים. עבודת הדוקטורט של קים בתוכנית EuroAgeism מתמקדת ביחסים בין גילנות לאריכות ימים לאור האתגרים לקיומו של הביטחון הסוציאלי. באופן ספציפי, הפרויקט של קים חוקר את ההשפעות הפוטנציאליות של עבודה ארוכת שנים בשל אריכות הימים על הביטוח הסוציאלי ועל העסקתם של עובדים צעירים. 
   
לורה אלן. המחקר של לורה בתוכנית EuroAgeism הוא בנושא התפשטות של הגזענות ברשת החברתית, בייחוד במסגרת הטיפול לטווח ארוך. באמצעות מחקרה, לורה מקווה לקדם תמונה כנה וחיובית של ההזדקנות.
   
חנה קוטל. חנה היא חוקרת בשלב מוקדם שעובדת בפרויקט "טיפול בגילנות באמצעות העצמה ומודעות" בהנחיית פרופ' ליאת איילון באוניברסיטת בר אילן (ישראל). חנה בעלת תואר ראשון בריפוי בעיסוק באוניברסיטה למדעים יישומיים בווינה (2014), בוגרת אוניברסיטת אמסטרדם למדעים יישומיים (2017), בעלת תואר שני במינהל עסקים ובריאות הנפש, בבית הספר הפסיכיאטרי האוניברסיטאי בציריך. מחקרה מתמקד בבריאות וברווחה נפשית, התערבויות פסיכו-סוציאליות ושימוש יומיומי בטכנולוגיה בקרב זקנים עם או בלי לקויות קוגניטיביות.
   
וואניו שי (בטי). מחקרה בתוכנית EuroAgeism הוא בנושא: "צמצום סטיגמה עצמית בכדי להגדיל את הנגישות לטכנולוגיה". בטי בעלת תואר שני כפול. האחד, הוא M.A בניהול בסין, השני הוא MBA בינלאומי באוניברסיטת בר-אילן עם מלגה מלאה.
   

תלמידי תואר שני

ליטל דומב היא עובדת סוציאלית בבית חולים לאוכלוסיה מבוגרת עם בעיות נפשיות. עבודת התזה שלה עוסקת במיניות בקרב נפגעי נפש מבוגרים.

Domb, L. & Ayalon, L. (November 2017). Sexuality in older adults who suffer from mental illness. Paper presented at the annual meeting of the Israeli Social Work Association. Tel Aviv, Israel
עיצוב והקמת האתר:    |   כל הזכויות שמורות לפרופ' ליאת איילון © 2014 
לייבסיטי - בניית אתרים